Młóto browarniane w granulacie – jak wpływa na hodowlę krów?

Młóto browarniane w granulacie – jak wpływa na hodowlę krów?

Młóto to doskonała karma dla zwierząt, która podnosi smakowitość pozostałych pasz, zawiera też cenne białko, obniżając ilość mocznika w mleku. Młóto browarniane wpływa pozytywnie na wyniki hodowli i jest coraz szerzej stosowane, zwłaszcza w skarmianiu krów. Może występować ono w postaci surowej – taki produkt zawiera dużo wody i może być nieco bardziej kłopotliwe, jeśli chodzi o magazynowanie i przechowywanie. Zakup młóta od Kompanii Piwowarskiej jest niemożliwy, ponieważ tylko firmy, które stają do przetargów, mają szansę na to, aby wejść w jego posiadanie, a następnie sprzedawać hodowcom. Młóto, które jest doskonałe, zwłaszcza dla hodowców krów, można nabyć przez Internet lub w hurtowniach stacjonarnych. Zazwyczaj kupuje się około jednej tony młóta w granulacie. W przeciwieństwie do świeżego produktu, możliwe jest bezpieczne magazynowanie. Sprawdź, jakie zalety ma młóto browarniane granulowane i dlaczego to najlepszy wybór!

Młóto w postaci granulatu – czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim, młóto nie jest paszą pylącą. Dzięki temu, korzystnie wpływa to na zdrowie zwierząt i stanowi doskonałą profilaktykę przeciw pylicy. Młóto jest chętnie zjadane przez zwierzęta, dzięki temu przyrosty masy są na zadowalającym poziomie. Tak jak było powiedziane, poprawiają też smakowitość innych pasz. Zwierzę otrzymuje więc zbilansowaną dawkę wszystkich witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do utrzymania hodowli na wysokim poziomie. Młóto browarniane zawiera witaminy A, B i E. Produkcja mleka przez krowy karmione młótem jest znacznie wydajniejsza niż w przypadku zwierząt nie skarmianych młótem. Właściwości mlekopędne to nie wszystkie zalety. Młóto w skarmianiu trzody chlewnej poprawia jakość mięsa, dzięki czemu hodowla zyskuje na znaczeniu w oczach klientów i innych odbiorców. Pozytywnie wpływa również na poziom pH w żwaczach i minimalizuje ryzyko powstania kwasicy. Dobrze się trawi i nie jest to pasza ciężkostrawna – podana z innymi nie ma sobie równych i każdy hodowca potwierdza, że młóto wpływa pozytywnie na apetyt zwierząt.

Młóto browarniane granulowane – przechowywanie i magazynowanie

Kiedy kupujesz świeże młóto, musisz uważać, aby przestrzegać ściśle dawek skarmiania. Świeże młóto może powodować u zwierząt biegunki, a krowy zasuszone w ogóle nie powinny dostawać świeżego młóta browarnianego. Młóto w postaci granulatu jest znacznie łatwiejsze w przechowywaniu. Nie zawiera tyle wody, co surowy produkt, dzięki temu jest lepiej strawialne. Jeśli nie magazynujemy w odpowiedni sposób młóta surowego, wówczas może dojść do zagrzybienia i zapleśnienia. W przypadku młóta w granulacie nie ma tego problemu. Można robić zapasy na dłuższy czas, bez obaw, że pasza się zepsuje. Młóto granulowane kupisz w workach typu Big Bag, którego waga sięga około 1 tony, lub zaopatrzysz się w pojedyncze worki o wadze 40 kilogramów, wówczas najlepiej jest zamówić paletę, na której znajduje się około 20-25 worków o wadze około 40kg.