Atrakcje w Mielcu

Atrakcje w Mielcu

Co można robić w Mielcu? Odpowiedź brzmi – bardzo dużo! Do zwiedzania są nie tylko wyjątkowe zabytki, ale też dużo rozrywek do zabawy. Mielec położony jest w województwie podkarpackim i pełni funkcję siedziby powiatu. Na stałe mieszka w nim ponad 60 tysięcy ludzi. Pierwsze wzmianki o miejscowości notuje się już w XIII wieku, a uroczysty akt nadania praw miejskich odbył się w 1470 roku. Mielec nie jest kojarzony jako atrakcyjna miejscowość turystyczna, a szkoda, bo można w nim przyjemnie spędzić czas z całą rodziną.

MIEJSCE DO ZWIEDZENIA:

1. MUZEUM REGIONALNE SAMORZĄDOWEGO CENTRUM KULTURY
Ul. Legionów 73
Tel. 17 586 42 32

Placówka posiada jeszcze jedną filię – Jadernówkę. Zakres zbiorów obejmuje tematykę etnograficzną, historię okolicznych terenów czy dziedzictwo kulturowe.

MIEJSCA ROZRYWKOWE

1. KULKOLAND
Ul. Szafera 33
Tel. 17 250 65 45

Miejsce pełne atrakcji dla dzieci.

2. SPORT&FUN
Ul. Osiedlowa 34
Tel. 724 383 837

Można zagrać tutaj w paintball’a – w wersji dla dorosłych i dla dzieci. Dostępna jest jeszcze gra Bubble Football, czyli piłka nożna, gdzie gracze biegają z założonymi wielkimi kulami oraz Archery Tag – zabawa podobna do zbijaka, tylko zamiast piłki używa się zabezpieczonych strzał i łuku.

3. CENTRUM ROZRYWKI WROTKI NA WYPASIE
Ul. Wolności 85
Tel. 661 463 466

Tutaj do dyspozycji jest parkiet z wypożyczalnią wrotek. Oprócz możliwości jazdy, mieści się tu też restauracja serwująca dania obiadowe i desery. Oferta jest skierowana zarówno do pojedynczych osób oraz zorganizowanych grup.

4. CENTRUM ZABAWY – WROTKI WYWROTKI
Ul. Wolności 1
Tel. 578 037 722

Idealna przestrzeń do nauki poruszania się na wrotkach, dodatkowo wypożycza się rolki Mielec. Swobodna jazda oraz możliwość aktywności na placu zabaw doskonale zapełniają czas. W tym samym miejscu funkcjonuje również restauracja i wypożyczalnia strojów.

5. TROPICANA
Ul. Kolejowa
Tel. 532 307 003

Ośrodek znajdujący się nad wodą i zapewniający zorganizowany czas na zjeżdżalniach. Przestrzeń do pełnego relaksu, odpoczynku oraz aktywności fizycznej.