Jak przeprowadzić pierwsze golenie?

Jak przeprowadzić pierwsze golenie?

Pierwsze golenie wcale nie musi być katorgą, ani powodować bolesnych podrażnień. Wystarczy kierować się kilkoma podstawowymi wskazówkami, aby przebiegło sprawnie, bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Jak się golić? Pierwsze golenie się

W przypadku pierwszego golenia należy zadbać o odpowiednią maszynkę. Można wybierać spośród urządzeń elektrycznych oraz jednorazowych. W przypadku tych drugich, warto zakupić również kosmetyki (kremy, pianki lub balsamy). Choć pierwszy zarost jeszcze jest miękki i zazwyczaj nie wymaga dodatkowego zmiękczania, to ostrze, zwłaszcza stosowane przez jeszcze niewprawioną osobę, może mocno podrażnić skórę. Kosmetyk stworzy na jej powierzchni zabezpieczającą warstwę, która pomoże temu przeciwdziałać oraz dodatkowo nawilży skórę.

W innym przypadku na jej powierzchni mogą pojawić się bolesne podrażnienia, które nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych stanów zapalnych skóry.
Zaczerwienienia mogą również pojawić się na skutek niewłaściwie dobranych kosmetyków lub pod wpływem reakcji alergicznych na nie. Dlatego też trzeba szczególnie uważnie sprawdzać ich działanie i w razie zauważenia jakichkolwiek problemów skórny, warto zmienić preparat.