Zdrowie przede wszystkim. Antyoksydanty – grecka oliwa z oliwek sklep internetowy

Zdrowie przede wszystkim. Antyoksydanty – grecka oliwa z oliwek sklep internetowy

Antyoksydanty to inaczej przeciwutleniacze. Są to nic innego jak związki chemiczne, które występują naturalnie w przyrodzie. Trzeba jedynie wiedzieć gdzie ich szukać. Mają wiele pozytywnych właściwości. Ich podstawową zaletą jest to, że zmniejszają ryzyko występowania chorób sercowo – naczyniowych poprzez obniżanie tak zwanego złego cholesterolu.

 

Przeciwdziałają starzeniu się komórek spowodowanego wolnymi rodnikami. Przeciwutleniacze w największej ilości odnajdziemy między innymi w: nasionach chia (szałwii hiszpańskiej), gorzkim kakao, jagodach, truskawkach, jagodach goji, burakach, łososiu, orzechach brazylijskich, ziarnach słonecznika, jagodach acai, czerwonym winie, zielonej herbacie oraz granacie.

Grecka oliwa z oliwek również obniża poziom złego cholesterolu we krwi, zawiera antyoksydanty. Jest stosunkowo trudno dostępna przez co lepiej wykorzystać do jej zamówienia sklep internetowy. Przy wyborze oliwy należy kierować się jej kwasowością – im jest mniejsza tym oliwa jest lepszej jakości. Można ją stosować do smażenia, pieczenia, do sałatek, do smarowania pieczywa. Doskonale zastąpi masło czy margarynę.