Duże dziecko – wspomnienia

Duże dziecko – wspomnienia

Czasy dzieciństwa są częstym okresem życia, do którego lubimy wracać. Można powiedzieć, że jedną z pierwszych rzeczy jaka nasuwa nam się na myśl, są zabawy i wspomnienia z innymi. Wymiana karteczkami, prowadzenie pamiętnika, wspólne gry planszowe, zabawy. A pamiętasz jak kilkanaście lat temu….?. Moment nie do przebicia. Czego brakuje nam obecnie, za co wiele byś oddał?

Wehikuł czasu…

Większa część społeczeństwa tęskni za tym, co obecnie już dawno zniknęło. Dzieci bez telefonów miały łatwiej, ponieważ nie mieli od czego się uzależnić, tak samo, jak teraz nie mogą się ruszyć bez niego, ale warto zrozumieć jedno – taka stała się technologia. To dobrze, a jednocześnie nieco przerażające, gdyż młode dzieci bardziej rozumieją dzisiejszy świat, niż starsze osoby. Wspominając o zabawach, najczęściej wybieranymi atrakcjami na placu zabaw z grupą dzieci, były:
– ciuciu babka,
– Baba Jaga patrzy!
– Spadające małpki,
– klasy
– chowanego i bieganego.

Myślisz: Ajjjj, ile bym dała, żeby chociaż chwilę znów tak się bawić…. A kto powiedział, że bieganie i skakanka jest tylko dla dzieci? – Nic bardziej mylnego.

Powrót do przeszłości – wizja na przyszłość

Skakanka ma wiele zalet, jeśli chodzi o zdrowie i wpływ na organizm, ponieważ wpływają na wzrost tętna, polepsza pracę serca i układu krążenia. Regularność to podstawa, a ona Ci się odwdzięczy, gdyż dostaniesz:
– lepszą równowagę,
– postęp w swojej kondycji,
– większą elastyczność stawów,
– wzmocnione całe ciało
Może i będziesz zdziwiona, ale dzięki temu przekonasz się, jaki wysiłek trzeba włożyć w to, aby Twoje ciało przyjęło pączka! Skakanka ile kcal potrafi zdziałać cuda, ponieważ przy półgodzinnym, codziennym treningu, spalisz od 300 – 400 kcal. Jeżeli obawiasz się ćwiczyć regularnie, to pomyśl o czymś przyjemnym, np.:
– fakt, że skakanie poprawia jakość łydek, ud, pośladków, a nawet ramion. Brzmi obiecująco i wygląda obiecująco, ale jeżeli potrzebujesz motywacji i zajęcia – postaw właśnie na skakankę!