Wrześniowe wesele

Wrześniowe wesele

Wśród wielu nowożeńców istnieje przekonanie, że najbardziej atrakcyjną porą na ślub jest późne lato i wczesna jesień. Każda pora roku niesie ze sobą wiele zalet i każda jest na swój sposób wyjątkowa. Jednak jesienna barwna kolorystka, opadające liście i kompozycje kwiatowe może stanowić idealną inspirację do stworzenia niezapomnianego wesela.

Jesienna flora

Jesień kojarzy nam się przede wszystkim z obfitością kolorów, cudownym zapachem lasu, owocami oraz długimi wieczorami.Jest wiele pięknych jesiennych kwiatów pełnych barw i zapachów, którymi możemy udekorować kościół, salę weselną oraz zrobić z nich wiele pięknych fantazyjnych dekoracji. Jesienny ogród kojarzy nam się przede wszystkimi z astrami, chryzantemami,lawendą oraz wrzosem.Ta pełna kolorów pora roku daje szerokie pole do popisu do urządzenia wesela prosto jak z bajki. Na dodatek jesienna sceneria idealnie sprawdzi się przy robieniu pamiątkowych zdjęć. Panna Młoda w białej sukni wyglądać będzie niepowtarzalnie wśród opadając wokół czerwonych i żółtych liści lub w otoczeniu różowych i fioletowych kwiatów.

Wesele pod znakiem wrzosu

Jeśli chodzi o bukiet ślubny wrzos będzie idealnym wyborem dla wesel odbywających się na przełomie września i października. Delikatny fiolet tych drobnych kwiatów idealnie skomponuje się z bielą, ale także z szarościami, beżami i czerwienią. Na dodatek wrzos ma wiele różnych odmian kolorystycznych. Wrzos można wykorzystać nie tylko w bukiecie Panny Młodej, ale także w ozdobnym wianku na głowę zamiast tradycyjnego welonu, w dekoracji stołu weselnego oraz jako ozdoba dla tortu. Wrzosowy motyw można także przemycić w doborze sukien dla druhen oraz do butonierek świadków i Panna Młodego. Kwiat wrzosu jest bardzo chętnie wykorzystywany na weselach ze względu na jego romantyczne znaczenie, od razu na myśl przychodzą powieści Jane Austen) i wyjątkową symbolikę. Wrzos przynosi szczęście, miłość, a także zapewnia trwałość uczuć, spokój i długowieczność. Przysięgi złożone w otoczeniu wrzosów są mocne i trwałe.