Nowatorska technologia druku poligraficznego

Nowatorska technologia druku poligraficznego

Zapewne większość z nas korzystała wielokrotnie z usług poligraficznych. Nie każdy wie jednak, że oprócz tradycyjnych usług czyli drukowania na papierze, wykonywania katalogów, ulotek, kalendarzy czy druków firmowych poligrafia znajduje szerokie zastosowanie również w drukowaniu na innych nośnikach, tj. kartonach, tekturowych opakowaniach, tworzywach sztucznych bądź metalach. Obecnie pojawia się coraz więcej zleceń na tego typu usługi: jest to atrakcyjne szczególnie dla firm, które w ten sposób mogą reklamować swoje produkty i usługi skutecznie i efektywnie. Reklama taka z pewnością zapadnie konsumentom w pamięć.

Technologia UV

Jedną z najpopularniejszych technologii druku na metalu jest wykonywanie druku metodą UV. UV pozwala na uzyskanie wiernego odzwierciedlenia kolorów oraz estetycznego wyglądu każdej zadrukowywanej powierzchni.

Zalety technologii

Technologia UV zastosowana w usługach poligraficznych niesie za sobą liczne zalety. Może być wykorzystywana jako nadruk na metalu na podłożach takich jak aluminium czy inne tworzywa sztuczne (blachy, stal, metale kolorowe). Znajduje swoje zastosowanie w produkcji opakowań (puszki, pudełka, kapsle, nakrętki itp.). Ogromną i najważniejszą zaletą tej technologii jest fakt, że może być zastosowana na każdej maszynie poligraficznej. Ponadto druk tego typu technologią jest bezpieczny dla środowiska i zużywa znacznie mniej energii. Jakość wydruku jest stała, do produkcji używa się bezrozpuszczalnikowych farb i lakierów a suszenie odbywa się natychmiast i na maszynie.
Tego typu nadruk na metalu znajdziemy również na znakach, tablicach lub szyldach – mogą być one używane zarówno w pomieszczeniach jak i eksponowane na zewnątrz.

Wspomniana technologia UV to zdecydowanie najlepszy wybór w przypadku wykonywania druku na powierzchniach metalowych. Może być z powodzeniem stosowana nie tylko przy zleceniach masowych ale również wówczas gdy w grę wchodzą pojedyncze przedmioty. Za każdym razem uzyskamy wysoka, fotograficzną jakość zlecenia.