Jak odśnieżyć quadem posesje?

Jak odśnieżyć quadem posesje?

Dwuślad może spełniać rozmaite role. Nikt nie powiedział, że quad to sprzęt tylko i wyłącznie na sezon letni. Okazuje się, że w zimie można nałożyć na niego gąsienice, a nawet doczepić pług. Od teraz będzie on nie tylko metodą na zabawę, ale także pożytecznym narzędziem, które przyczyni się dla dobra Twojego podwórka. Jeśli posiadasz quada, ten poradnik z pewnością przyda Ci się, aby zamienić go w pełnoprawną maszynę do odśnieżania. Efekty mogą być zadziwiające.

Gdzie kupić pług?

Oczywiście łyżkę do odśnieżania należy dokupić, a jej koszt to kilkaset złotych. Łatwy montaż sprawia, że zestaw złożysz w kilka chwil, a to co nastąpi później, to użytkowanie urządzenia i zadowolenie z efektów pracy. Warto dodać, że poza pługiem, do quada można dokupić również przyczepę, która pozwoli zabrać na pokład dodatkowy sprzęt lub materiał. Jeśli chodzi o pług, jest on odpowiedni do usuwania niewielkich i średnich ilości śniegu, a jego działanie zależne jest on mocy quada. Wśród modeli warto wybrać taki, który odgarnia śnieg z obu stron, a nie tylko z jednej. Pług można wykonać także samodzielnie, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze i da wiele satysfakcji.

Jak zrobić pług do quada?

To urządzenie jest niebywale proste. Pług składa się z wysięgnika i części do zgarniania nadmiaru śniegu. Można go zrobić samodzielnie z blachy o grubości co najmniej 3 mm. Jako, że pług ma zakrzywiony kształt, można wykorzystać do jego produkcji beczkę lub zużytą butlę lpg. Możliwości jest mnóstwo, ale najważniejsze, aby nie zapomnieć o koniecznych wzmocnieniach. Pełne instrukcje znajdziesz na formach przeznaczonych dla entuzjastów czterokołowców. Pamiętaj, że biorąc się za pracę na własną rękę ryzykujesz awarię sprzętu, która może być bolesna w skutkach. Rozsądniejsze wydaje się zakupienie pługu od producenta, który gwarantuje bezpieczeństwo.

Pamiętaj do tego, że pług nie pokona każdej przeszkody. Ciężki śnieg jest wymagający, a wbrew pozorom jego waga jest zaskakująco wysoka. Prowadząc quad z pługiem należy zachować szczególną ostrożność.