Cztery morza, których temperatura zadowoli wielbicieli ciepłej wody

Cztery morza, których temperatura zadowoli wielbicieli ciepłej wody

Polskie morze Bałtyckie, rzadko kiedy zachwyca wczasowiczów swoją temperaturą. Nic w tym dziwnego – temperatura wody waha się w nim od 17 do ledwo 19 stopni Celsjusza. Nie jest zbyt wiele, biorąc pod uwagę przykładowo wodę w naszej wannie, lub inne morza. Jakie są najcieplejsze morza w Europie i na świecie?

Morze Adriatyckie, Chorwacja

Chorwacja to bardzo popularny kierunek turystyczny trakcie wakacji. Wszyscy, którzy odwiedzili ten kraj bardzo chwalą piękne widoki, pewną, ciepłą pogodę, czystą wodę morską i jej temperaturę. Cóż, jedyne co można stwierdzić, to fakt, że Chorwatom niezwykle poszczęściło się odnośnie warunków klimatycznych. Ich położenie geograficzne, w jednej z przyjaźniejszych stref klimatycznych zapewnia im wodę morską o temperaturze 23-25 stopni. Fantastyczne warunki do odświeżającej kąpieli.

Morze Czarne

Aby popływać w Morzu Czarnym, możemy odwiedzić tak naprawdę kilka krajów : Bułgarię, Rosję, Gruzję, Ukrainę, Turcję, Rumunię. To wielkie może śródziemne, na granicy dwóch kontynentów. Jednak nie tylko z tego słynie. Po pierwsze słynie z czarnej wody, barwionej przez siarczany, a po drugie z jej temperatury. Średnio wynosi ona od 25 do 27 stopni, ale nie wyklucza się też 29 stopni Celsjusza. Dla fanów ciepłej wody miejsce idealne.

Zatoka Bengalska, Sri Lanka

O tym miejscu stosunkowo rzadko wspomina się pod kątem turystycznym, a to wielka szkoda. Wody Sri Lanki to jedne z najcieplejszych i najczystszych wód jakie moglibyśmy sobie wymarzyć. Mogą osiągać temperaturę nawet 27 stopni, jednak żeby skorzystać z tego jak najlepiej trzeba dobrze zaplanować wycieczkę. Podczas pory monsunowej fale są bardzo duże, przez co kąpiel może skończyć się tragicznie.

Morze Czerwone

Kolejne wielkie morze na tym zestawieniu. Trudno mówić o tym jakie są najcieplejsze morza bez uwzględnienia tego śródlądowego akwenu między Afryką, a Półwyspem Arabskim. Jak widać już na mapie leży ono w bardzo ciepłej strefie. To chyba nie będzie więc zdziwieniem, że jest tam temperatura od 18 do 27 stopni… W ZIMIE.
W lecie natomiast woda może osiągnąć nawet temperaturę 32 stopni, czyli mniej więcej taką, jak na niektórych termach.