Czym tak naprawdę jest spedycja?

Czym tak naprawdę jest spedycja?

Wiele ludzi myli spedycje z ekspedycją i logistyką. I choć różnice w tych terminach są ogromne, w każdym z tym pojęć chodzi o przewóz towarów z punktu A do punktu B. Tylko odpowiednia firma spedycyjna może zapewnić Ci sukces, jeśli zlecisz jej wykonania zadania. Nie zapominaj o tym, że to właśnie od niej zależy wiele czynników, składających się na finalne udane odebranie towaru. Dowiedz się więcej na temat spedycji i tego, z czego składa się ta gałąź przemysłu. Odkrywamy arkana transportu, czyli informacje cenne, jeśli masz zamiar zlecić tę usługę firmie zewnętrznej lub dowiedzieć się o niej nieco więcej. Wobec tego zaczynamy, miłej lektury!

Co kryje się pod hasłem spedycja?

Z definicji wynika, że spedycja to nic innego, jak sama obsługa przesyłki, w każdym etapie jej dostarczenia do klienta, czyli w trakcie nadania, transportu i odbioru. Ekspedycja to natomiast wysyłanie przesyłek przez ekspedytora. Warto dodać, że spedycja to jedynie usługi pośrednicze, a nie realizacja zlecenia bezpośrednio. Jak widać różnica jest dość spora, a mimo to, przez podobieństwo terminów wiele osób myli te terminy. Podobnie rzecz wygląda z logistyką, która oczywiście ma wiele wspólnego ze spedycją, ale jest pojęciem o wiele szerszym. W terminie logistyka mieści się cały przekrój prac związanych z dostarczeniem towaru lub materiału. Logistyka to szeroki plan działania, który zakłada nawet tak skomplikowane elementy jak łańcuch dostaw. Można powiedzieć, że spedycja jest jednym z elementów logistyki, który zakłada sam proces dostarczenia przesyłki do adresata. Mam nadzieję, że teraz wszystkie pojęcia będą dla Ciebie jasne i z łatwością będziesz mógł odróżnić spedycje od ekspedycji i logistyki. Każdy z tych terminów wchodzi w skład usług transportowych, które są niezwykle istotne dla światowego przemysłu.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę spedycyjną?

Obecnie wiele firm oferuje bogaty pakiet usług dla swoich klientów, jak na przykład spedycja Lublin. Spośród grona zleceniobiorców ciężko jest wytypować firmę, która najlepiej poradzi sobie z wykonaniem zadania i nie zawiedzie na żadnym etapie wysyłki towaru. Żeby tego dokonać, najlepiej jest przeselekcjonować ogłoszenia i zastanowić się ile chcemy przeznaczyć na spedycję. Różnice w cenach poszczególnych partnerów są nieraz bardzo znaczące, a przez to różnica leży także w jakości. Inny wyznacznik jakości firmy to kontakt z klientem, dlatego warto zadzwonić i przedyskutować wszystko z pracownikami. Zaufaj tylko osobom odpowiedzialnym i pewnym, w przeciwnym wypadku możesz ponieść duże straty.