Zostań w kraju!

Zostań w kraju!

Moda na wypoczynek w naszym kraju panuje już od dobrych kilku lat. Coraz więcej osób decyduje się spędzić urlop, nie wyjeżdżając za granicę, często nawet nie wyjeżdżając poza granice własnego regionu. To zupełnie zrozumiałe biorąc pod uwagę, że odpoczynek w Polsce daje wiele możliwości a przy tym wcale nie musi być nudny czy drogi.
Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej pomysłów na udane wakacje czy krótszy, weekendowy, wyjazd. Zachęca do tego nawet kalendarz świąt, który – przy odrobinie sprytu i często tylko kilku dniach urlopu – pozwala przedłużyć wolne. Gdzie wyjechać, żeby spędzić niezapomniany czas? Propozycji jest wiele.

Agroturystyka

W ostatnich latach dochodzi do głosu idea odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Taki wyjazd niesie ze sobą wiele korzyści: pobyt na świeżym powietrzu w miejscu gdzie czas płynie wolniej, pyszne, często ekologiczne jedzenie, możliwość twórczego lub aktywnego spędzenia urlopu a także poznanie miejsc zupełnie niekomercyjnych i niekojarzących się z turystyką. Gospodarstw agroturystycznych przybywa i jest to rewelacyjny pomysł na odpoczynek w Polsce. Urlop w agroturystyce jest zgodny z ideą “slow life”: powolnego życia, uważności i czerpania radości z każdej chwili.

Weekend w mieście

Dla mieszczuchów pomysłem idealnym będzie tzw. “city-break” czyli kilkudniowy “wypad na miasto”. Tego typu wyjazdy znajdują się w ofercie licznych biur podróży, jednak, przy odrobinie kreatywności, można zorganizować taką wycieczkę samemu. Miasta, oprócz charakterystycznych zabytków, mają do zaoferowania o wiele więcej: wartościowa i różnorodna oferta kulturalna, rozrywkowa, nocne życie, stylowe restauracje czy zakupy w galeriach handlowych to wręcz wymarzony pomysł na odpoczynek w Polsce dla wszystkich, którzy chcą poczuć wielkomiejski klimat.

Góry albo jeziora

Nieco bardziej tradycyjnym pomysłem jest z pewnością urlop w jednym z regionów od dawna kojarzących się z wakacyjnym wypoczynkiem. W ostatnich latach Polacy coraz częściej wybierają morze, może zatem zaproponujmy odpoczynek w Polsce w górach czy nad jeziorem. Górska wyprawa to przecież nie tylko Tatry i Podhale ale też przepiękne Beskidy, Bieszczady czy Góry Stołowe. Jeziora to oczywiście przede wszystkim Warmia i Mazury, tak chętnie kojarzone z wypoczynkiem nad wodą jednak mniejsze obiekty wodne znajdziemy w niemal każdym regionie kraju. Wielką radością dla każdego podróżnika będzie samodzielne odkrywanie wciąż niepoznanych miejsc.

Niedawno furorę robiło hasło “Zostań w domu”, obecnie gdy możemy już swobodnie wyjeżdżać aż chciałoby się powiedzieć “Zostań w kraju” i skorzystaj z możliwości, jakie daje urlop w Polsce.